Почетна Ознаки Airbnb

Ознака: Airbnb

Најчитани

Топ 10 најевтини дестинации за одмор: Дури три се во Европа

За многумина, цените и трошоците се еден од најважните фактори при планирањето на одмор. На истото место кафето може да чини од 1,5 до...

Почнува деветтиот Економски форум во грчкиот град Делфи

Под централен наслов „Големата транзиција“, во грчкиот планински град со античко значење Делфи, денеска започнува деветтиот Економски форум, на кој најавени се над 1.000...

Hyperloop: Патување со капсула од Братислава до Будимпешта за само 10 минути

Патувањето од Братислава до Виена со оваа капсула ќе трае осум минути, а од Братислава до Будимпешта ќе се патува за околу 10 минути.

Најдобрите плажи во Европа, а не се во Шпанија или Италија

Интернет порталот BeachAtlas секоја година прави анкета која врз основа на гласовите на експерти за патувања, инфлуенсери, блогери и новинари дава одговор кои се...

„Ван Хол“ доби нови сопственици

Белгискиот производител на автобуси „Ван Хол“, кој се соочи со банкрот, ќе биде преземен од холандската ВДЛ и германскиот „Шмиц Каргобул“, јави дописникот на...