Почетна Ознаки „Енжи“

Ознака: „Енжи“

Најчитани

Катар и Саудиска Арабија ја предупредуваат Европа: Најлошото допрва доаѓа

Катарскиот министер за енергетика предупреди дека „најлошото допрва доаѓа“ кога станува збор за недостигот на нафта и гас во Европа, велејќи дека топлата зима...

Странски работници од Индија пристигнаа во млечниот сектор и земјоделството

Претседателот на Собрание на Организација на работодавачи, Ангел Димитров за МИА потврдува дека  работници од Индија се пристигнати на фарма и во млекара во...

Шефот на Airbnb: Најдобриот бизнис совет што сум го добил е во спротивност со...

Еден совет од инвеститор му помогна на извршниот директор на Airbnb, Брајан Чески, да ја прерасне својата компанија од стартап кој се бори во...

Америка избегна банкрот

Американскиот претседател Џо Бајден и лидерот на републиканското конгресно мнозинство Кевин Мекарти постигнаа начелен договор по макотрпните преговори за зголемување на лимитот на американскиот...

Мате Римац: Во Дубаи градиме луксузни станови за оние кои не се срамат од...

Дубаи е најдоброто место за богатите да уживаат во луксуз, успех и сопствено богатство! Ова го изјави Мате Римац, извршен директор на Bugatti Rimac...