Почетна Ознаки IPhone

Ознака: iPhone

Најчитани

Hyperloop: Патување со капсула од Братислава до Будимпешта за само 10 минути

Патувањето од Братислава до Виена со оваа капсула ќе трае осум минути, а од Братислава до Будимпешта ќе се патува за околу 10 минути.

Седум навики на ментално силните луѓе кои ги користат за развој на кариерата

Ако мислите дека е време да ја подигнете кариерата на следното ниво, можете да ги искористите стратегиите на ментално силните луѓе. Американската психотерапевтка Ејми...

Светски економски форум: Планот е 680 милиони луѓе да имаат можност за преквалификација до...

Светскиот економски форум (СЕФ) денеска објави дека до 2030 година, повеќе од 680 милиони луѓе ќе имаат можност да стекнат образование, вештини и вработување...

Почнува „војната на ниските цени“: Два нови кинески автомобили чинат по 10.000 евра

Кинеската марка BYD наскоро ќе пушти во продажба нови верзии на два свои седани, по цени што ќе ги направат многу конкурентни на пазарот. Во...

Креаторот на книгата „Богат татко, сиромав татко“ има ново предвидување: Биткоинот во јуни ќе...

Биткоинот би можел да достигне 100.000 долари до јуни 2024 година, предвидува американскиот инвеститор и автор на бестселерот „Богат татко, сиромав татко“, Роберт Кијосаки. Тој...