среда, 5 октомври, 2022
Почетна Автори Објави од Весна Ѓорѓевска

Весна Ѓорѓевска

15864 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ

Најчитани

Не се случило од 1984 година: Ако продолжи вака – Американците ги чека историски...

Стратешките резерви на нафта на САД паднаа на 434,1 милиони барели, што е најниско ниво од 1984 година. Ова го објави во вторникот Ројтерс, повикувајќи...

Цената на нафтата бележи благ раст

Цената на нафтата од утрово е во благ пораст. На лондонскиот пазар вредноста на барелот е 94 долари, што е зголемување во однос на...

Зголемените камати полека ги забавуваат цените на недвижностите во Германија

Куќите и становите во Германија се поскапи петти квартал по ред за повеќе од 10 отсто во споредба со истиот период лани, но овој...

АЕК: Раст на бројот на домаќинства кои користат Интернет

Триесет и девет проценти од испитаниците опфатени во анкета на Агенцијата за електронски комуникации рекле дека малолетните лица во нивното домаќинство во просек поминуваат...

Кои се најголеми работодавачи во Македонија

Пари во соработка со платформата за бонитетни информации БизнисМрежа.мк, ги промовираше 100-те најголеми компании во Македонија рангирани според нивните остварени вкупни приходи и добивка. Денес Ви ја претставуваме листата на 100-те најголеми работодавачи во...