четврток, 2 февруари, 2023
Почетна Автори Објави од Весна Ѓорѓевска

Весна Ѓорѓевска

18501 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ

Најчитани

РКЕ: Ново поевтинување на горивата – по која цена ќе се точат од полноќ

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) се намалуваат за 1,50 ден/лит,...

Што е солемнизација?

Од една страна, нотарот проверува дали договорот е составен во пропишана форма, а од друга страна на странките им ја објаснува смислата и последиците од тој договор.

Познато е каде е откриено наоѓалиште со злато – Oпштина во југоисточна Србија ќе...

Откако српскиот претседател Александар Вучиќ во средината на декември соопшти дека е пронајдено големо наоѓалиште на злато во „сиромашна општина на југоистокот од земјата“,...

Кина стагнира и тоа ќе има последици за целиот свет. Се раѓа нова светска...

Кина со многу високи стапки на економски раст, стана втора по големина економија во светот. Но, ситуацијата се менува, па Кина веќе нема толку...

Kолку заработи Ѓоковиќ со победата на Австралија опен

Новак Ѓоковиќ со победата над Стефанос Циципас по рекорден десетти пат го освои Австралија опен и се изедначи по бројот на грен слем титули...