Гаџети кои со нетрпение ги очекуваме во 2015

23

Еве кои гаџети се очекува да бидат презентирани и пуштени во продажба до крајот на следната година.

Apple Watch

apple-watch_001

Рачниот часовник од Apple ќе биде првиот производ кој ќе биде пуштен во продажба од кога на чело на компанијата стои Тим Кук.

Windows 10

windows10_tech-preview_virtual-desktop-100464965-orig

Најновиот производ на Микрософт, кој ќе биде прилагоден за сите уреди, се очекува да пристигне пред крајот на 2014.

Samsung Galaxy S6

Samsung-Galaxy-S6

Овој смартфон се очекува да ја има најголемата надградба досега.

Еластични екрани од Samsung

samsung-6-1024x692

Јужнокорејската компанија најавува дека до крајот на 2015 ќе почне масовно да произведува екрани кои се виткаат.

Поголема верзија на iPad

12_9_ipad_ipad_4_mini_light-800x450

Apple планира да го претстави 12 инчниот iPad Pro на почетокот на следната година.

Нова верзија на HTC One

The-HTC-One-M8

Новата подобрена верзија на HTC One се очекува да биде пуштена во продажба март – април 2015.

Oculus Rift

oculus-rift

Гаџетот за виртуелна реалност што го купи Facebook се очекува да биде лансиран до крајот на 2015 година.

Тач верзија на Microsoft Office за Windows

Office-2013

Компанијата работи на нова тач верзија на Office за Windows таблети и лаптопи на допир.

Гаџет за виртуелна реалност од Sony

PS4_Morpheus_Lady_Wide

Проектот Morpheus е всушност гаџет за виртуелна реалност од Sony, дизајниран за PlayStation 4, кој се очекува кон крајот на 2015 година.