вторник, 29 септември, 2020
Почетна Автори Објави од Христина Иванова

Христина Иванова

6539 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
- реклама -

Најчитани

Продолжениот викенд од 10 до 12 октомври ќе биде Викенд без ДДВ

Повратот од 100 отсто на платениот данок ќе важи само тие два дена, па така многу производи ќе може да се купат за 18 или 5 % пониска цена согласно даночната стапка за дадената категорија на артикли.

Македонија преку Vrabotuvanje.com дел од организација на регионален онлајн саем за вработување

Интервју со Дарко Велков: Македонија преку Vrabotuvanje.com дел од организација на регионален онлајн саем за вработување

Отплатил долг од 29.000 долари, а заштедил 100.000 долари, поради овие книги

Одлучил да ја подобри својата финансиска ситуација, едуцирајќи се за теми поврзани со инвестирање и управување со пари. како што вели секоја недела посветувал околу два часа за учење за лични финансии.

Facebook предупреди на можно повлекување од Европа

Facebook предупреди дека може да се повлече од Европа доколку ирскиот комесар за заштита на податоци спроведе забрана за размена на податоци со САД.

Последен пат војуваше пред 200 години, а ќе потроши милијарда франци на борбени авиони

Многумина се противат на ова, истакнувајќи дека една неутрална земја не треба да троши толку многу пари на најмодерни авиони за заштита на својата територија која суперсоничен млазен авион може да ја прелета за само 10 минути.