Почетна Дизајн

Дизајн

До 2030 година цел на команијата е сите производи облека, обувки и акцесоари да бидат дизајнирани во согласност со принциите на циркуларна економија.
Новите кутии ќе бидат достапни во неколку различни големини со цена од 10 до 15 долари по кутија, а нивната продажба се очекува да започне од октомври 2020.
Патот од Цвикау, Германија, каде што се произведува електричниот хечбек, до Шафхаузен, Швајцарија Volkswagen ID.3 го комплетираше за околу 9 часа, со просечна брзина од 56 километри на час.
Ова ќе биде трета продавница на Apple во Сингапур
Лицето задолжено за овој домашно направен автомобил има и ентериер виртуелно идентичен како пикапот.
Имено, популарноста на таканаречените shoffice нагло се зголемија за време на карантинот. Овие “домашни канцеларии“ се лесни и брзи за монтирање и не се премногу скапи.
Речиси секој слушнал за Ikea, но не сите знаат дека компанијата има посебна лабораторија, наречена SPACE10, која се фокусира на креирање одржливи и функционални решенија за надминување на предизвиците на секојдневниот живот.
Пред пандемијата, неговата продавница се потпираше претежно на нарачки за театри и оперски куќи низ целата земја, како и за традиционални ансамбли на народни танци. Пандемијата ги запре сите културни настани, а неговата работа почувствува големи последици.
Guangzhou Evergrande  е во сопственост на Evergrande, најголемата компанија за продажба на недвижнини во Кина со 65 милијарди долари приход во 2019 години.
Дизајнот се состои од проѕирни препреки кои ги разделуваат сите седишта. Материјалот ќе им помогне на патниците да го одбегнат или минимизираат контактот со другите патници, а со тоа се намалуваат и шансите за пренесување вируси. 
Идејата е да го користите овој клуч наместо вашата рака за да се справите со овие секојдневни задачи, одржувајќи ги вашите раце почисти и безбедни и со помала веројатност да пренесуваат бактерии и вируси.
Фондацијата, исто така, донира 10 милиони долари за глобален одговор на пандемијата на коронавирус. Во САД бројот на починати сега се искачи над 1.000.
Секојдневно читаме совети како годината пред нас да ја направиме подобра, посреќна, побогата, а ако не знаевте во тоа може да ви помогнат и одредени бои.
Ќе функционира како лабораторија за автономни автомобили, паметни куќи, вештачка интелигенција и други технологии, соопштија од компанијата.
Ѓерданот содржи златна и платинеста поставка со жолт дијамант во форма на круша од 20,08 карати.
Aquatecture е решение за земји коишто имаат проблем со недостаток на вода.
На врвот на Aũra има зелени жардинери за наводнување капка по капка, а секој прочистувач има две комори.
Колекцијата вклучува долги, естетско изработени клупи и интересни форми со помалку футуристички изглед, направени од полно дрво.
Илон Маск на презентацијата потенцираше дека возилото е отпорно на куршуми, може да влече повеќе товар од Ford F-150 и дека има подобри спортски перформанси од Porsche 911.
Корисниците ќе треба само да меморираат како различни гестови со раката се совпаѓаат со азбуката.
Пијалакот не само што е јаглеродно-неутрален туку и отстранува речиси половина килограм јаглерод диоксид од атмосферата со секое произведено шише.
Atmosphère Collar лични на ѓердан и се носи околу вратот, а во него се складирани козметички производи коишто одговараат на кожата од корисникот.
Луксузниот автомобил може да помине 700 километри со едно полнење на батеријата, а истата се полни до 80% за помалку од 20 минути.
Зданието, кое што ќе биде “закотвено“ во водите Ротердам е изработено од CLT или вкрстен ламинат.