На граничните премини без поголеми задржувања, на Богородица се чека по половина час

9

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози, информираат од АМСМ.

„Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ГП Богородица се бележи зголемена фреквенција на возила, времето на чекање е околу 15 до 30 минути. На граничните премини од македонска страна, нема поголеми задржувања за влез и излез од државата“, велат од АМСМ.