Почетна Ознаки KPMG

Ознака: KPMG

Најчитани

АХВ – Се повлекува природна минерална вода, не е безбедна за пиење

Aгенцијата за храна и ветеринарство ги информира потрошувачите дека  се отповикува следниот производ: Негазирана природна минерална вода ,,МИРОС,, во пакувања од 1,5 литар, 0,5...

Пекевски: Сè додека немаме законска регулатива за старт – ап, секоја нова компанија ќе...

Во Македонија зборот старт - ап премногу се користи и се употребува, некако ми се чини дека е фенси да кажеш дека си старт...

За прв пат во историјата: Регистрирани се повеќе „електрични“ отколку дизел возила

За прв пат во историјата, бројот на регистрации на електрични возила во Европа го надмина бројот на регистрации на автомобили со дизел мотори. За...

РКЕ: Поевтинуваат сите горива

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 1,00 ден/лит, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката за утврдување...

Од утре стартува евтината дневна тарифа на струјата

Од утре стартува евтината дневна тарифа на струјата во периодот од 13 до 15 часот. Со воведување на дневната евтина тарифа домаќинствата ќе имаат на...