Почетна Ознаки ЦЕЕД Македонија

Ознака: ЦЕЕД Македонија

Најчитани

Интервју со Драгана Чифлиганец: Изградба на објект во центарот на Солун е мојот нов...

Речиси пет години компанијата „Адора инженеринг" не гради во Македонија, но мораториумите и административните бариери не нè спречија да инвестираме и да градиме. Ги...

Што е солемнизација?

Од една страна, нотарот проверува дали договорот е составен во пропишана форма, а од друга страна на странките им ја објаснува смислата и последиците од тој договор.

Бил Гејтс конечно објасни зошто купува толку многу земјоделско земјиште

Основачот на Мајкрософт и милијардер, кој стана филантроп, Бил Гејтс, неодамна говореше за долгогодишната теорија на заговор дека тој поседува околу 80% од целокупното...

Извршниот директор на LinkedIn:Вашиот иден најдобар вработен е веројатно еден од вашите сегашни вработени

„Кога морето беше мирно, сите бродови покажаа подеднакво мајсторство во пловењето. Татко ми со години го чуваше тој цитат од Шекспир до неговиот работен телефон,...

Се гради најголемата фабрика за чипови во светот вредна дури 230 милијарди долари

Јужна Кореја најави изградба на огромна фабрика за производство на компјутерски чипови во пошироката област Сеул, со проценета инвестиција од 230 милијарди долари од...