Барел нафта 95 долари

21

Цената на барел нафта утринава на лондонскиот пазар изнесува 95 долари, што е зголемување за околу 2 отсто во однос на вчерашниот ден кога цената беше 93 долари за барел. Американската нафта се тргува по цен од 89 длари за барел.

Пазарот на криптовалути од утрово е во минус. Вредноста на биткоинот е 22.796 долари, што е за околу 3 отсто помалку од вчера. Другите криптовалути се исто така во минус.