Барел нафта утрово се тргува по цена од 110 долари

42

Цените на нафтата утринава имаат слична вредност како вчера. Цената на нафтата на лондонскиот пазар изнесува 110 долари, што е благ пораст во однос на вчерашниот ден Моменталната цена на нафтата на американскиот пазар е 104 долари за барел.

Пазарот на криптовалути од утрово во зелено. Биткоинот утрово вреди 21.101 долар, што е зголемување за повеќе од 3% во споредба со вчера. Во пораст се и другите криптовалути.