Биткоинот проби уште еден “плафон“

26

Цената на биткоинот по вторпат оваа недела достигна ниво од 48.000 долари, достигнувајќи нов максимум.

Највредната криптовалута во светот постигна нов рекорд од 48.297 долари на утринското тргување во 8:30 часот по источноамериканско време.

Претходно се тргувало во пораст од 0,7% на околу 47.913 долари, пренесува CNBC.

Фото: Freepik