Црква претворена во модерен луксузен дом

21

article-0-191072AD000005DC-936_634x384

Пред овој простор да биде моделиран во модерен и луксузен дом за продажба, истиот пред скоро два века бил изграден како црква.

Пред 15 години црквата била продадена за приближно 2 милиони долари и претворена во куќа на 4 ката, со сопствена визба и базен.

Денес имотот чини 75,5 милиони долари, а меѓу другите удобности во него ќе најдете мини-спа центар, сауна, соба за опуштање, соба за третмани, џус бар и сала за вежбање. Куќата има вкупно седум спални соби, четири мастер и 3 гостински. Некогашната купола на црквата сега е голема дневна соба во висина од 13 метри.

article-0-19107242000005DC-340_634x403 article-0-1910735A000005DC-397_634x412 article-0-19107136000005DC-901_634x407 article-0-191072E7000005DC-425_634x566 article-0-19107432000005DC-568_634x412 article-0-19107455000005DC-29_634x447 article-0-191074B6000005DC-596_634x617

article-0-19107140000005DC-236_634x414