четврток, 19 септември, 2019
Почетна Луксуз

Луксуз

Модниот бренд Versace, чиј сопственик е Capri Holdings, планира отворање на околу 300 нови продавници до 2022 година.
Исклучителниот бел дијамант тип IIa беше пронајден во март во рудникот Кулинан којшто се наоѓа во Јужна Африка.
Планирано е Innovation да застане на 200 пристаништа во вкупно 49 земји.
Покрај техничките податоци прирачникот вклучува и цртежи и речиси 150 забелешки запишани во реално време од страна на Армстронг и Олдрин.
Производ е една од заложбите на компанијата да покаже дека е ориентирана кон иновации и последни технологии.
Во продажба се пуштени само 18 шишиња од ексклузивниот пијалак.
Апартманот се протега на два ката, а пакетот вклучува џакузи со поглед на градот, 24-часовна батлер услуга и автомобил со шофер, вип пристап до дневни и ноќни клубови и 10.000 долари бонус на кредитната картичка од корисникот.
Првично колекцијата беше проценета на 26 милиони долари, но истата се продаде за речиси четири милиони повеќе.
Најголем успех империјата доживува под раководството на Жан Луис Дума, синот на Роберт Дума, кој ја наследува компанијата во 1978 година.
Автомобилот уште пред да биде покажан на посетителите е продаден за неверојатни 16,7 милиони евра, што е рекорд за нов автомобил.
Во руското наоѓалиште Јакутија неодамна е пронајден дијамант со вредност од скоро 100 карати
Од хотелот велат дека доколку некој сака да го посети базенот River Pool, ќе се “прости“ од телефонски повици, пораки, сурфање на интернет и фотографирање од девет до пет часот во текот на денот.
Изградбата чинеше 287,9 милиони долари, а цените за ноќевање се движат од 489 до 546 долари.
Ремек делото на Хокни е од 1972 година и ги спојува двата најпознати мотиви од уметникот - базенот и двојниот портрет.
Собраните пари до количката ќе одат во две добротворните организации Фондацијата Стивен Хокинг и Асоцијацијата за моторно невронски заболувања.
Hublot на внатрешноста на часовникот ќе ја изгравира трансакцијата со биткоин, откако истата ќе биде направена, што значи дека секој купувач ќе има уникатен часовник. 
Првичната селекција ќе вклучува околу 7.000 нови и користени часовници чиишто цени ќе се движат од  500 до речиси 50.000 долари и ќе доаѓаат преку најдобрите продавачи на eBay.
Во последните пет години Burberry уништил облека и останати свои производи во вредност од 115 милиони долари, а бројката се зголемува од година во година.
Airlander 10 во моментов се смета за најголем авион во светот. Има четири дизел-мотори со турбокомпресор и користи аеродинамичен лифт како конвенционалниот авион со фиксни крила за полетување, а во воздух се одржува благоадарение на хелиумот.
Торбичките беа во кафеаво-сина комбинација и содржеа кутија со колачи, свадбената програма, голема чоколадна монета, магнет за на фрижидер, шише вода и ваучер со 20% попуст во продавницата за подароци на замокот во Виндзор.
По четири децении британскиот QE2 беше купен од Дубаи и остана на пристаништето во градот речиси 10 години.
Дланките тежат околу 9 килограми и се дел од колекцијата што го обележува времето на Мендела поминато во затворот на островот Робен.
Лимитираната колекција содржи 1.000 бонбони по цена од 7.728 евра од парче.
Дијамантот наречен Lesotho Legend беше пронајден од водечката компанија за производство, Gem Diamonds во нивниот рудник во Лесото на почетокот на годинава.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com