Џенифер Лопез ја продава својата вила за 17 милиони долари

21

jjПознатата поп дива ја продава својата елегантна вила која се наоѓа во Hidden Hills, Холивуд, за 17 милиони долари.

Џенифер Лопез и нејзиниот поранешен сопруг Марк Антони за вилата која зафаќа површина од 2.000 метри квадратни, во 2010 година платија 8,2 милиони долари

Луксузната вила има девет спални соби, големо студио за танц кое служи и како сала за вежбање, домашно кино со 20 седишта, работна соба, осум камини и професионално музичко студио.

Надвор од идиличната внатрешност се простираат преубави зелени градини, базен и прекрасен простор за правење скара. Тука е и гаражата која собира осум автомобили и отворениот паркинг за 20 возила.

ll looojloJennifer Lopez's Hidden Hills Home on Sale for $17 MillionJennifer Lopez's Hidden Hills Home on Sale for $17 MillionJennifer Lopez's Hidden Hills Home on Sale for $17 MillionJennifer Lopez's Hidden Hills Home on Sale for $17 MillionJennifer Lopez's Hidden Hills Home on Sale for $17 MillionJennifer Lopez's Hidden Hills Home on Sale for $17 MillionJennifer Lopez's Hidden Hills Home on Sale for $17 MillionJennifer Lopez's Hidden Hills Home on Sale for $17 MillionJennifer Lopez's Hidden Hills Home on Sale for $17 MillionUntitledJennifer Lopez's Hidden Hills Home on Sale for $17 Million