Дијамантски часовници – совршени новогодишни подароци за оние со подлабок џеб

20

Ултра луксузни рачни часовници кои со своите дијаманти совршено се вклопуваат во блескавата Новогодишна ноќ.

Breguet Les Volants De La Reine

breguet2

Овој елегантен часовник потсетува на совршено скроена женска тоалета, декорирана со дијаманти и сафири.

Cartier Panthère Ajourée de Cartier Watch

cartier2

Познатиот пантер симбол на Cartier, ѕирка од бројчаникот на часовникот којшто е изработен од бело злато и дијаманти.

Chopard Green Carpet Collection Watch

chopard-final

Богато обложениот бројчаник со дијаманти, му дава на овој часовник од бело злато гламурозен изглед.

Dior VIII Grand Bal ‘Fil de Soie’

dior-final

Часовникот од Dior изобилува со дијаманти, а во бројчаникот има “конци” од розова свила кои креираат една магична визија на балски фустан.

Harry Winston Sublime Timepiece

harry-winston-final

Уникатен цветен дизајн во дијамантскиот часовник на Harry Winston.

Jaeger-Le Coultre Reverso Duetto Classique Haute Joaillerie

jlc-final

Совршено избрусени дијаманти во различни големини, со посебна верзија за ден и ноќ.

Piaget Polo Chronograph

piaget1

Микс на бело злато, дијаманти и механички систем на навивање. Часовникот ја отсликува моќта на Piaget за две во едно – луксузен часовник и накит.

Raymond Weil Jasmine

raymnod-final

Часовник од челик и розово злато, облагороден со дури 113 дијаманти.

Roger Dubuis Velvet Haute Joaillerie

roger-final

Заоблениот кадифен часовник со рубини на Roger Dubuis изобилува со дијаманти и има автоматски систем на навивање.