Гејтс го “урна“ биткоинот

71

Биткоинот ја намали вредноста под 45.000 долари, откако минатата недела го достигна рекордот од 58.355 долари.

Ова се случува откако милијардерот Бил Гејтс рекол дека “не е фан на биткоинот“ бидејќи преферира инвестиции во производни компании.

Најпознатата криптовалута во светот се намали за 5,37% на 44.552,9 долари.

Фото: Pexels