Кои се најдобрите паметни телефони за оваа година?

4

Минатиот месец Apple претстави два нови паметни телефони, а Google го најави својот нов Nexus минатата недела.

Без разлика дали сте фан на iPhone или Android, на пазарот има многу голем избор ако сте расположени за нов смартфон, пишува Бизнис Инсајдер.

Еве кои се најдобрите десет што моментално можат да се купат.

Google Nexus 5X

20131018T122945

Цена 379 долари

HTC One M9

HTC-One-M9---all-the-official-images

Цена 649 долари

OnePlus 2

OnePlus-2

Цена 329 долари

Moto X Pure

incipio-feather-motorola-moto-x-pure-edition-black-r-ab

Цена 400 долари

Samsung Galaxy S6 Edge+

e_1_edge_pc

Цена 799 долари

Samsung Galaxy S6 Edge

main_00_02_1280x720

Цена 700 долари

iPhone 6 Plus

iphone-6s-ve-iphone-6s-plusin-tuCC88rkiye-satisCCA7-tarihi-ve-fiyati

Цена 649 долари

iPhone 6

iphone-6-plus-reachability

Цена 549 долари

Samsung Galaxy Note 5

galaxy-note-edge-official

Цена 700 долари

Samsung Galaxy S6

samsung-galaxy-s6-9364

Цена 600 долари

iPhone 6S Plus

iPhone_6_main_final-960

Цена 749 долари

iPhone 6S

iphone-6-plus-321

Цена 649 долари