Летно освежување: Базени каде ќе посакате да останете цел ден

9

Доза на синило, палми, коктели, море и максимално релаксирање. Дел од најлуксузните базени во светот и хотелите/ресортите каде што истите се наоѓаат.

Grace Santorini

landscape-1462800616-grace-santorini

Санторини, Грција

Jumby Bay

SeaStar_Pool_2

Антигва и Барбуда

Fontainebleau Miami Beach

iconic-hotels-in-miami-fontainebleau-resort-miami-beach2

Мајами, Флорида

Fullerton Bay Hotel

Lantern-III-The-Fullerton-Bay-Hotel-Singapore-e1444484637620-1940x1091

Сингапур

Habita Monterrey Hotel

Monterrey

Сан Педро Гарса Гарсија, Мексико

Kempinski Hotel Ishtar

kempinski-hotel-ishtar-dead-sea-jordan-swimming-pool-beach

Аман, Јордан

904109_10201861253286017_782670069_o

Удахпур, Индија

Aquazure-swimming-pool-at-one-and-only-hayman-island-resort-conde-nast-traveller-10feb16-pr_1080x720

Островите Витсандеј, Австралија

point_yamu_pool_2_crg

Пукет, Талјанд

One-and-Only-Reethi-Rah-lap-pool-during-the-evening

Малдиви