Најекстравагантните хотелски услуги што можат да се добијат

39

Од изнајмување на кум за вашата свадба до батлери за сурфање… познатите хотелски имиња нудат секакви луксузни погодности за своите посетители, пишува Business Insider.

Погледнете што сè гостите можат да добијат во овие хотели:

Батлер за вратоврски

tie butler, lodge, butler, peter millar

Lodge at Sea Island, Грузија

Кум за изнајмување

best_man_large

Wild Dunes Resort, Јужна Каролина

Фендер гитари

quxakh96dikz5hjc29az

Во сите казина и хотели на Hard Rock низ светот.

Лична подморница

Laucala-Island---DeepFlight-Submarine-25

Laucala, Фиџи

Послуга за надминување на мамурлак

MW-BN351_concie_MG_20131017150926

Ritz-Carlton, Њу Орлеанс, Луизијана

Будење со повик од познати кантри ѕвезди

1368741963000-78324048-1305171340_16_9

Gaylord Opryland Resort & Convention Center, Нешвил, Тенеси

Капење во када со шампањ

nVrkqZg

Il Salviatino, Фиренца, Италија

Burberry мантил

tumblr_nbstla2QFT1tk8yuxo1_1280

Landmark Mandarin Oriental, Хонг Конг

Приватно музичко студио

acc-villa-ultraluxe-villa-rockstar-2047

Eden Rock – St Barths, Сент Бартелеми, Кариби

24-каратен златен iPad

Windows-Live-Writer_8-Outrageous-Bizarre-and-Awesome-Hotel-A_DF3F_golden ipad_3

Burj Al Arab Jumeirah, Дубаи

Батлер за сурфање

water-surfing-amazing-hd-desktop-wallpapers-for-background

St. Regis Monarch Beach, Калифорнија

Глечер тури со хеликоптер

AlpineAirAlaska-GlacierLandingTour-ColonyGlacier-LargeGroup-5Helicopters

Sonora Resort, Британска Колумбија, Канада