Ocean Paradise – вистински рај на океанот

26

Ocean-Paradise-yacht

Италијанскиот производител на јахти Benetti ги сподели  првите фотографии од луксузната Ocean Paradise, најновата јахта  на брендот која ќе биде претставена на шоуто за јахти во Монако (Monaco Yacht Show), кое се одржува од  25 до 28 септември.
Ocean-Paradise-yacht-bedroom Јахтата е долга 55 метри а е направена на бродоградилиштето Ливорно во Тоскана.

Ocean-Paradise-yacht-deck

Дизајнирана според барањата на сопственикот на бродот, богат бизнисмен од Сингапур, јахтата е совршена комбинација на последна технологија и ултра луксузен дизајн.

Ocean-Paradise-yacht-diningСите подесувања се контрилирани со автоматски системи. Ентериерот е минималистички, со спој на транспарентни материјали и отвори, како огромни прозорци во дневната, преку кои постојано влегува природна светлина.

Ocean-Paradise-yacht-living-room Јахатата Ocean Paradise вклучува 4 кабини за гости со мермерни бањи и мастер апартман со сопствена тераса на главната палуба.
Ocean-Paradise-yacht-waterfall-poolНа горната палуба е сместен приватен клуб-плажа, опремен со солариум, базен со водопад, сала за вежбање мини бар со диџеј.

Benetti-Ocean-Paradise-yacht