Пет работи што не можете да ги направите со iPhone

66

i phone nas

Паметниот мобилен телефон iPhone на светскиот технолошки гигант Apple можеби е најпопуларниот телефон во светот, а неговата 5S верзија е навистина квалитетна, но се уште недостигаат компоненти што ги излудува нивните корисници, пишува порталот Wall.hr.

Нема влез за мемориска картичка

Iphone-1-9

Максималната меморија на iPhone е 64 гигабајти, но тоа не е доволно за сите корисници.

Ја нема опцијата Swype

Swype

Иако оваа опција за брзо пишување на текст не им е важна на сите корисници, таа го забрзува начинот на пишување и е стандардна на паметните телефони со Андроид оперативен систем, но на iPhone нема ваква можност.

Нема стандарден влез за полнење

iphone polnenje

За iPhone е неопходно да се има поинаков полнач и USB кабел, но на корисниците би им било многу полесно доколку нивниот паметен телефон ја користи стандардната опрема.

Нема опции за менување на батеријата

iphone baterija

Верувале или не, но голем број корисници на Андроид носат резервна батерија со себе за да можат лесно да ја променат, доколку првата се испразни. Но, таа опција не им е овозможена на корисниците на iPhone.

Слаба батерија

iphone baterija ne

Голем проблем кај овие паметни и популарни телефони е во тоа што неговата батерија многу брзо се празни.