Повеќе од луксуз – хотели со 7 ѕвезди

59

Ако хотелите со 5 ѕвезди претставуваат врвен лукзус, тогаш овие хотели со 7 ѕвезди ве носат поблиску до рајот.

TOWN house galleria Милано, Италија

Town-House-Galleria-21

Town_House_Galleria_7_gallery__598x400
Отворен во март 2007, овој прекрасен хотел нуди многу повеќе од луксуз. National geographic traveler го закитува со епитетот Седмо небо. Хотелот е отворен во март 2007 година во Миланската шопинг аркада Galleria Vittorio Emanuele II. Гостите добиваат првокласна услуга, личен батлер и единствен поглед на внатрешноста на аркадата.

Burj Al Arab, Дубаи (ОАЕ)

Burj_Al_Arab_desde_playa

151825
Една од најпознатите градби во светот и симбол на Дубаи е токму овој хотел со седум ѕвезди. Зданието нуди прекрасен поглед на една од најубавите плажи во светот Jumeirah beach. Burj Al Arab има 205 соби распоредени на 70 катови, а беше отворен за посетители на 1 декември 1999 година.

Emirates Palace, Абу Даби (ОАЕ)

HEP1

emirates-palace-20
Величенствениот хотел или како што самото име кажува Палата се состои од 302 соби и 92 ултра луксузни апартмани. Врвната услуга и восхитувачкиот поглед на плажата никого нема да го остават рамнодушен.

Morgan Plaza, Пекинг, Кина

27203_morgan-plaza

morgan-plaza-beijing-china14
Луксузниот Morgan Plaza сега се вика Pangu 7 Star Hotel. Градбата претставува комплекс со повеќе функции. Хотелот Pangu 7 star се наоѓа на првиот блок и е составен од два павилјони, храм, јапонски ресторан и 600 метри долг коридор.