Првиот Ritz-Carlton хотел во Израел

28

Израел ќе го добие својот прв Ritz-Carlton хотел кон крајот на годинава. Луксузниот хотел ќе биде лоциран во градот Херзлија, северно од Тел Авив.

Ritz-Carlton-Hertzlia

Сместен близу пристиништето во Херзлија со поглед на Средоземното Море, дванаесет катниот хотел е дело на архитектонската компанијата  Rani Ziss Architects Ltd.

Ritz-Carlton-Hertzlia-israel

Хотелот ќе има 197 соби, од кои 82 се студија,еднокреветни и двокреветни апартмани, како пентхаус и апартмани со тераси со поглед на море.

Ritz-Carlton-Hertzlia-pool

Боите во сите соби ќе бидат песокливо златни и темно сини, во согласност со боите на Медитеранот.

Ritz-Carlton-Hertzlia-lounge

Луксузното здание ќе нуди разновидни удобности како базен и бар на самиот покрив, спа и фитнес центар со поглед на море, како и Herbet Samuel ресторан.

Ritz-Carlton-Hertzlia-room