Почетна Ознаки Amazon

Ознака: Amazon

Најчитани

Оваа земја дава одмор од 5 недели, а просечната плата оди до 5.000 евра:...

Како и другите скандинавски земји, Данска е позната по својот одличен систем на благосостојба и општото ниво на среќа кај населението. Просечната плата е околу...

Хрватски острови се продаваат за милиони евра: „Парите не се проблем, туку…“

Хрватска е земја со илјада острови, а неколку од нив се продаваат за милиони долари. Но, приватните острови не се за обични смртници, малкумина се...

Ако летувате во Дубровник, само за една работа ви требаат 200 евра дневно

Сезоната на одмори започна, а цените се речиси насекаде повисоки од лани. Сепак, сумата што треба да ја платите за само една ставка во Дубровник...

За 9,5 милиони евра Лидл купи имот од Скопски пазар

Објектот каде што порано беше Бриколаж во скопската општина Гази Баба, сопственост на Скопски пазар, е продаден за 9,5 милиони евра на маркети Лидл. За...

Германски гигант по скоро 200 години престанува да работи

Познатата германска компанија Пеликан објави дека ги затвора продажните капацитети во Хановер и Фалкенце! Инаку, Пеликан престанува да работи на крајот на годината. Локалните медиуми...