Тајгер Вудс го продава својот приватен остров

78

landscapeНајдобриот голфер на светот, Тајгер Вудс, го продава својот остров кој се простира на површина од 62 хектари на езерото Маларен во Шведска.

Со панорамаски поглед на прекрасното езеро, сместен во дива шума, имотот на Вудс има сè од приватно пристаниште, густа, незагадена шума, парк, терени за голф, до луксузна вила со џакузи, визба за вино и базен.

Еве како изгледа неговиот мал рај кој е моментално на продажба.

secluded-islandbedroomhot-tub-tiger-woodhunt-houseguaygolf-tiger-woodranchkitchentiger-wood-island