Цената на барел нафта повторно скокна

35

Цената на барел нафта на лондонскиот пазар утринава расте и изнесува 100 долари, што претставува пораст од околу 2 отсто во однос на вчерашниот ден. Американската нафта WTI се тргува по цена од 93 долари за барел.

Пазарот на криптовалути од утрово е во зелено. Вредноста на биткоинот е 21.480 долари, што е повеќе од 2 отсто повеќе од вчера. Други криптовалути се исто така во зелено.