Цената на нафтата бележи благ раст

37

Цената на нафтата од утрово е во благ пораст. На лондонскиот пазар вредноста на барелот е 94 долари, што е зголемување во однос на вчерашниот ден кога цената беше 91 долар. Американсата нафта се продава по цена од 88 долари за барел.

Пазарот на криптовалути од утрово е во зелено. Вредноста на биткоинот е 22.394 долари, што е зголемување за речиси 3 отсто. Другите криптовалути се исто така во минус.