Цената на нафтата Брент изнесува 93 долари

20

Цената на нафтата на лондонскиот пазар утринава изнесува 93 долари за барел, додека американската WTI се тргува под 90 долари за барел, односно 88 долари.

Пазарот на криптовалути од утрово е во зелено. Вредноста на Биткоинот е 20.099 долари, што е благ пораст во однос на вчерашниот ден.