Цената на нафтата од утрово паѓа

53

Цената на нафтата од утрово паѓа. Вредноста на барелот на лондонскиот пазар од утринава изнесува 103 долари, што е благ пад во однос на вчерашниот ден.

Американската нафта WTI, утрово се тргува по цена од 97 долари за барел.

Пазарот на криптовалути од утрово е во минус, вредноста на Биткоинот е 23.356 долари, што претставува пад од околу 2 отсто во споредба со вчера. Другите криптовалути се исто така во минус.