Цената на нафтата оди нагоре

39

Цената на барел нафта утринава на лондонскиот пазар се зголемува од утринава и изнесува 97 долари, што претставува пораст од околу 1 процент во однос на вчерашниот ден. Американската WTI се тргува по цена од 90 долари за барел.

Пазарот на криптовалути од утрово е во минус. Вредноста на биткоинот е 20.991 долари, што е за повеќе од 2 отсто помалку од вчера. Другите криптовалути се исто така во минус.