Цените на нафтата од утрово паѓаат

48

Цените на нафтата од утрово паѓаат. На лондонскиот пазар вредноста на барелот е 91 долар, што е значителен пад во однос на вчерашниот ден кога цената беше околу 94 долари. Американската нафта WTI се тргува по цена од 85 долари за барел.

Пазарот на криптовалути од утрово е во минус. Вредноста на биткоинот е 18.778 долари, што е за 5 отсто помалку од вчера. Другите криптовалути се исто така во минус.