Цените на нафтата од утрово паѓаат

33

Цените на нафтата од утрово паѓаат. Вредноста на барелот на лондонскиот пазар од утринава изнесува 96 долари, што претставува пад во однос на вчерашниот ден. Американската нафта WTI се тргува по цена од 90 долари за барел.

Пазарот на криптовалути од утрово е во зелено, вредноста на Биткоинот е 23.135 долари, што претставува зголемување од околу 1 отсто во однос на вчера. Други криптовалути се исто така во зелено.