Во домот на Иванка Трамп

53

article-2312290-1967B96A000005DC-650_634x985

Ќерката и наследничка на богатството на Доналд Трамп, Иванка Трамп, моментално живее во Њујорк, во својот извонредно уреден апартман со 10 соби, заедно со својот сопруг Џаред Кушнер и двегодишната ќеркичка Арабела Роуз.

Луксузниот апартман е совршен спој на старото и новото. Модерниот брачен кревет во спалната соба е изработен по нарачка, додека столчињата се Француски парчиња во стилот на 40-тите.

Дневната соба исто така отсликува две времиња преку неколкуте уникатни парчиња, како софа и тепих изработени по нарачка и винтиџ Jindrich Halabala столици, како и коктел маса од 70-тите.

3 article-0-14D62B56000005DC-832_634x422 article-0-14D62B52000005DC-651_634x596 article-0-14D62B6A000005DC-266_634x657 slide_249347_1489386_free

4 slide_249347_1489391_free article-2198392-14D62B4E000005DC-303_634x791