Ѕирнете во најголемиот хотелски апартман во Абу Даби

27

009702-24-Main-Entrance (1)

На површина од 2.099 метри квадратни во луксузниот St. Regis Saadiyat Island резорт во Абу Даби, се простира Кралскиот апартман, кој е воедно и најголемиот хотелски апартман во Обединетите Арапски Емирати. Доаѓа со сопствено кино, соба за игри, спа центар и сауна, како и надворешен базен.

St-Regis-suite-Abu-Dhabi-Grand-Staircase-600x412

Луксузниот апартман кој беше отворен за гости минатата недела, ги зазема двата најгорни ката на западното крило од хотелот, а престојот во него чини 35.000 долари за една вечер.

St-Regis-suite-Abu-Dhabi-600x417

Во дневната соба, каде се наоѓа големо пијано, гостите ќе можат покрај музиката да уживаат и во неверојатниот поглед на Арапскиот залив. Апартманот е декориран во пастелни и сини тонови.

St-Regis-suite-Abu-Dhabi-Dining-Room-600x413

Трпезаријата е доволно голема за удобно да се сместат 12 луѓе, а за носење на јадењата е одговорен батлер.

St-Regis-suite-Abu-Dhabi-Living-Room-600x412

Мастер спалната соба се простира на целиот долен кат и вклучува простран плакар, соба за облекување, спа, сауна, бања со поглед на океанот, две туш кабини и када. 

St-Regis-suite-Abu-Dhabi-Master-Bedroom-600x412
St-Regis-suite-Abu-Dhabi-Master-Bathroom-600x413
St-Regis-suite-Abu-Dhabi-Private-Theater-600x413
St-Regis-suite-Abu-Dhabi-Sea-Terrace-600x412
Treatment-Room-600x413
St-Regis-suite-Abu-Dhabi-Terrace-600x412
St-Regis-suite-Abu-Dhabi-Pool-600x412