Барел нафта 102 долари, пазарот на криптовалути во „црвено“

11

Цената на нафтата од утрово паѓа. Вредноста на барелот на лондонскиот пазар од утринава изнесува 102 долари, за разлика од претходната недела кога цената на барелот изнесуваше 106 долари.

Пазарот на криптовалути утрово е сè уште во минус.

Вредноста на Биткоинот е 21.896 долари, што е пад од речиси 4 отсто од вчера.

Другите криптовалути се исто така во минус.