четврток, 29 септември, 2022
Почетна Автори Објави од Vlatko Zorba

Vlatko Zorba

548 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ

Најчитани

Не се случило од 1984 година: Ако продолжи вака – Американците ги чека историски...

Стратешките резерви на нафта на САД паднаа на 434,1 милиони барели, што е најниско ниво од 1984 година. Ова го објави во вторникот Ројтерс, повикувајќи...

Цената на нафтата бележи благ раст

Цената на нафтата од утрово е во благ пораст. На лондонскиот пазар вредноста на барелот е 94 долари, што е зголемување во однос на...

АЕК: Раст на бројот на домаќинства кои користат Интернет

Триесет и девет проценти од испитаниците опфатени во анкета на Агенцијата за електронски комуникации рекле дека малолетните лица во нивното домаќинство во просек поминуваат...

Кои се најголеми работодавачи во Македонија

Пари во соработка со платформата за бонитетни информации БизнисМрежа.мк, ги промовираше 100-те најголеми компании во Македонија рангирани според нивните остварени вкупни приходи и добивка. Денес Ви ја претставуваме листата на 100-те најголеми работодавачи во...

Што е солемнизација?

Од една страна, нотарот проверува дали договорот е составен во пропишана форма, а од друга страна на странките им ја објаснува смислата и последиците од тој договор.