Бензините и дизелот поскапуваат за два денара

5

benzini

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ поскапуваат за два денара за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Согласно одлуката, Еуросупер БС-95 ќе се продава за 61,5 денари за литар, Еуросупер БС-98 за 63,5 денари за литар, а дизелот за 48 денари за литар.
Екстра лесното масло за домаќинство ќе чини 36,5 денари за литар.