недела, 5 јули, 2020
Почетна Ознаки нафтена

Ознака: нафтена

- реклама -

Најчитани

Дали знаете за петчасовното правило на богатите

Некои од најуспешните луѓе на нашето време во животот следат едно, навидум обично правило, кое го измислил познат Американец пред скоро 300 години. Тој Американец е Бенџамин Френклин.

Ново: Аплицирај за кредит преку порака

Со внесување на соодветен износ и рок на отплата, корисникот може да добие порака со информативна пресметка за ратите и вкупниот износ за враќање на кредитот за кој е заинтересиран.

МојДДВ #МојаНаграда: Ова се 15 – те најсреќни граѓани кои добија по 100.000 денари

На главното извлекување на 19 декември, пак, ќе се доделат 1.000.000 денари, наместо иницијално предвидените 3.000.000 денари.

Среде епидемија ја напушти работата и почна свој бизнис, а ова се нејзините совети

Според неа, во зависност од тоа кого ќе прашате, одговорите на прашањето дали ова било најдобро или најлошото време за започнување бизнис се различни.

Милионер дава чудни совети за збогатување

Не постои универзален пат за постигнување на успех, ниту правила што ригидно треба да се почитуваат за да се дојде до одредена сума на...