Ѓоковиќ за шест милиони долари го продаде станот во Мајами

61

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ го продал својот стан во Мајами Бич за шест милиони долари.

Станот има површина од 225 метри квадратни, а во него има три спални соби, три купатила и еден тоалет.

На целиот стан има кружна тераса со површина од 159 метри квадратни, спа, библиотека, приватна градина, бар и базен со кабина.

Фото: Pixabay