ГОЛЕМ ПАД: Барел нафта 94 долари!

21

Цената на нафтата на лондонскиот пазар утринава изнесува 94 долари за барел, што е значителен пад во однос на вчерашниот ден кога цената изнесуваше 100 долари.

Пазарот на криптовалути од утрово е во минус. Вредноста на Биткоинот е 20.067 долари, што е намалување за 1 отсто во однос на вчера.

Другите криптовалути се исто така во минус.