Хотелот Four Seasons Riyadh направи кат само за жени

56

Луксузниот Four Seasons Hotel Riyadh, кој се наоѓа во главниот град на Саудиска Арабија, е последен во низата хотели кој специјално резервираше цел кат само за жени, дизајниран само за нивните потреби.

cq5dam.web.720.405

На таканаречениот Pearl Floor или Бисерен кат се наоѓаат 20 премиум и делукс соби, како и два ултра луксузни апартмани. Послугата на високиот 48-ми кат се состои само од жени, а тука се наоѓа и рецепцијата каде гостинките се чекираат по пристигнувањето.

ReceptionFSRiyadweb

За катот да одговара на женската сензибилност, лобито на истиот има вртени скалила, бањите се опремени со елегантни шкафчиња, а собите со фин тапациран мебел и меки постелнини од најквалитетни материјали.

superior-room

Гостинките исто така имаат бежичен бесплатен интернет во секоја соба, пијачки од хотелот, сала за вежбање само за жени, спа услуги, козметичарка, производи за нега на коса и тело, јога душеци, собно мени со здрава храна и друго.

FSH-Riyadh-The-Pearl-Lobby-Stairs

Four-Seasons-Hotel-Riyadh-Exclusive-ladies-gym-at-The-Pearl-Floor FSH-Riyadh-Grill-Restaurant