ПР

Жито Маркети ја започна годинешната голема наградна игра! Под слоганот “Чекор до златна добивка”, наградната игра за своите потрошувачи компанијата ја стартуваше на 15-ти мај и ќе трае речиси цело лето, сè до 15-ти септември. Името на наградната игра е внимателно одбрано, како најбрза и најдобра асоцијација на тоа колку...
Разликата е во одличниот баланс меѓу непобедливиот квалитет и економичноста Проектот “4 степени” во општина Аеродром на Голден Арт е ретка можност за купувачите на станови кои бараат исклучителна вредност и квалитет за ограничените средства со кои располагаат. Едноставно истражување на други градилишта и кај други компаниии кои градат во моментов го открива супериорниот...
Животот е исполнет со бројни предизвици и ризици. Дел од нив не можат да се предвидат, но можат да се намалат економските штети од несаканите настани. Даниел Паришко, раководител на секторот за прием во осигурување во СН Осигурителен Брокер АД Битола објаснува од кои критериуми осигурениците треба да се водат...
Со цел да обезбедат поголеми поволности за своите клиенти, СН Осигурителен брокер АД Битола и Инвенсис ДООЕЛ Скопје овозможуваат 10% попуст на набавка на Samsung клима за сите кои што ќе склучат осигурителна полиса над 3.000 денари за приватно здравствено осигурување, осигурување на имот и домаќинство или каско осигурување во СН Осигурителен...
Брендот бр.5 на листата на смарт телефони во светот, ја потврдува својата посветеност кон европските потрошувачи проширувајќи го своето присуство и во Македонија Vivo, бренд бр. 5 на паметни телефони ширум светот и официјално го објави своето присуство на македонскиот пазар. Познат по тоа што е бренд кој се фокусира на...
 И порано имало милионски добивки, но изминатиот викенд вистинско изненадување приреди играчот во обложувалницата на Sport Life во Влае. Со тикет од само 20 денари и 27 пара, успеа да ги погоди сите и да обезбеди неверојатна добивка од 2,5 милиони денари или поточно околу 40.000 евра. Среќниот, но и вешт...
Со промоција на книги, креативен конкурс, награди и изненадувања за фановите, на 16 април (сабота) од 11 до 13 часот, во книжарницата „Литература.мк суперстор“ во „Скопје сити мол“ ќе се одржи ден посветен на Хари Потер. На настанот ќе бидат прoгласени и наградени победниците на ликовниот и литературен конкурс...
Станува збор за модерни и иновативни производи, дел од категоријата пијалаци, спремни за консумација, a базирани на најпознатите брендови Smirnoff вотка и Gordon’s џин. Светскиот познатиот и најпродаван London Dry џин – Gordon’s во комбинација со тоник, можете да го понесете секаде со себе и да уживате во свежиот и неповторлив вкус...
Водечката компанија во областа на игри на среќа и спортски обложувалници „Sport Life“, на најуспешните 60 вработени за 2021 година, им додели ваучери во износ од 12.000 денари за одмор или летување во посакуваната дестинација. Истите ќе можат да се искористат преку некоја од туристичките агенции, независно дали станува...
Од 30 ноември до 30 декември, играчите на Sport Life ќе имаат Втора шанса за подарок.  Играчите со најмногу тикети со еден промашен натпревар според правилата на „Втора кеш шанса“ ги очекуваат вредни подароци. Најдобриот ќе добие „Iphone 13“,  второпласираниот - „Samsung“ смарт телевизор (55 инчен, кристал 4К лед екран),...
Производител на Гордион Амбер е Гевгелиска дестилерија, компанија со визија гевгелискиот регион да го стави на светската мапа на производители на алкохолни пијалаци со врвен квалитет.
Натпреварот на Sport Life – Двојна шанса за Peugeot 3008 траеше нешто повеќе од два месеци, а на најуспешните првопласирани типувачи им донесе по еден СУВ од марката Peugeot 3008.
ФД Монимакс Финансиско како современа компанија со високи професионални стандарди постојано нуди иновативни, брзи и едноставни решенија за задоволување на финансиските потреби на своите клиенти.
Овој ликер ќе биде достапен само во период на летото. Затоа нарачајте веднаш Baileys Strawberries & Cream на веб продавницата на Гемак и уживајте во летото!
Отворањето на филијалата во Ретаил Поинт Парк, како и останатите филијали отворени во текот на изминатиот период, доаѓа како резултат на сѐ поголемото побарување на клиентите за достапност на услугите на Тиго, но и како резултат на напорите и посветеноста на компанијата да излезе во пресрет на потребите на граѓаните за пристап до финансии на сите канали кои тие ги преферираат.
Во втората половина на 2021, Де-Инвест во партнерство со интернационални компании најавува конкретни инвестиции во Република Македонија, вели сопственикот на консалтинг компанијата ДЕ-Инвест, Беким Земоски.
Со 3.942 пријавени апликации од целиот свет, натпреварот се покажа како еден од водечките настани кои го промовираат креативното и дизајнерско совршенство.
Не постои ништо поубаво од звуците на водата... Се сеќавате на тоа чувство, нели? Ова лето, пронајдете се себеси во мирот што го нудат топлите денови, создавајќи сосема нови приказни без да се навраќате на старите... Ова лето, стилските парчиња облека нека зборуваат за вас...Да отвориме нова врата во чии хоризонти...
Македонскиот ИТ пионер Еконет преминува во сопствеништво на реномираната ИТ компанија Синами, која веќе 20 години успешно делува на домашниот, но и на меѓународните пазари.
Pearson VUE е лидер во сертификационото онлајн тестирање за академски, владини и професионални програми, каде што се врши тестирање на практични вештини, IT сертификати и лиценци.
50GB интернет, 10% попуст на месечна претплата и нов избор на атрактивни смарт уреди на рати.
Медикус Хелп по повод седми април, меѓународниот ден на здравјето, под мотото Од срце за белите мантили донесе одлука да донира средства за лична заштита на здравствените работници кои работат во Ковид центрите низ државата.
Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd ја претстави најновата Galaxy A серија телефони, односно моделите A52 и A72, правејќи ги моќните иновации достапни за секого.