Летно уживање со стил во Мексико

12

luksuz-hotel-odmor-dizajn-meksiko-grand-hyatt_10Хотелот Grand Hyatt Playa del Carmen во Мексико е дизајниран од страна на славниот мексикански архитект Сордо Маделано, а изграден е од разни природни елементи.

Ресортот меѓу другото е опремен со уникатни уметнички дела, а располага со 314 соби и апартмани со природно осветлен амбиент.

Освен луксузните погодности, хотелот нуди вкусни врвни морски специјалитети, приватна плажа со бел песок, спортски активности, забава во ноќни клубови, фитнес центар и неверојатен базен со поглед на океанот.

luksuz-hotel-odmor-dizajn-meksiko-grand-hyatt_01luksuz-hotel-odmor-dizajn-meksiko-grand-hyatt_06luksuz-hotel-odmor-dizajn-meksiko-grand-hyatt_16luksuz-hotel-odmor-dizajn-meksiko-grand-hyatt_03luksuz-hotel-odmor-dizajn-meksiko-grand-hyatt_13luksuz-hotel-odmor-dizajn-meksiko-grand-hyatt_99luksuz-hotel-odmor-dizajn-meksiko-grand-hyatt_02luksuz-hotel-odmor-dizajn-meksiko-grand-hyatt_09