Најексклузивните продавници во светот

36

Тие се едни од најпосакуваните дестинации за сите оние со подлабок џеб. Во нив можат да се најдат најдобрите парчиња облека, накит, часовници и слични модни додатоци. Купувањето во овие луксузни продавници е доживување за сите сетила, за кое сепак треба да закажете датум однапред.

Elizabeth Charles, Сан Франциско

Elizabeth-Charles-San-Francisco

Penhaligon’s, Лондон

christopher-jenner-Penhaligon-regent-street-shop-1

Ulysse Nardin, Њујорк

46270aec-dbfd-43b3-8b8b-b75d9813a25f

Harry Winston, Калифорнија

28d3f470baf956d7acf029eec0498fc4

Roberto Cavalli, Милано

Roberto_Cavalli_boutique_Milan_9

Louis Vuitton, Париз

Louis_Vuitton,_Champs-Elysées

Loewe, Барселона

28170908

House of Bijan, Калифорнија

bijan

Oscar de la Renta, Њујорк

ODLR_StoreLocator_Madison_960x660

House of Alfred Dunhill, Лондон

663288Capturedcran20140525222643