Passport Black & Gold лимитирана серија од BlackBerry

20

Blackberry_1Blackberry ја претстави Passport Black & Gold, својата нова лимитирана серија на смартфони која вклучува само 50 уреди.

Покрај златно црната позадина и златните страни, оваа луксузна серија на Passport доаѓа со футрола изработена од Valextra кожа.

Секој уред има свој број, а цената е 899 долари.

Претходно достапен во бела, црна и црвена боја, BlackBerry Passport има 4,5 инчен, HD (1440×1440 пиксели) рамен екран на допир.

xl_blackberry_passport_gold_1

Новиот 4G смартфон има BlackBerry 10,3 оперативен систем (OS) и 2,2GHz квад кор процесор, 13MP камера, оптичка стабилизација на слика и видео, 3GB RAM меморија и 32 GB простор.

Уредот е првенствено наменет за бизнис професионалци.