По Роналдо, Погба тргне шише Heineken за време на прес на ЕУРО 2020

9

Францускиот фудбалер Поп Погба отстранил шише пиво Heineken што било поставено пред него на конференција за новинари, еден ден откако капитенот на Португалија, Кристијано Роналдо направи сличен потег со шишиња Coca – Cola.

Погба, кој е муслиман, го тргнал шишето кога седнал да разговара со новинарите откако беше прогласен за играч на натпреварот меѓу Франција и Германија.

Ројтерс побара коментар од Heineken, којшто е еден од официјалните спонзори на ЕУРО 2020.

Се поставува прашањето дали овој потег скапо ќе го чини пивскиот бренд, како што тоа се одрази врз акциите на Coca – Cola.

Фото: Facebook