среда, 5 август, 2020
Почетна Ознаки автоплус

Ознака: автоплус

- реклама -

Најчитани

Клиентите на СН Осигурителен брокер добиваат дополнителна и двојна заштита, без документи со...

Нескромно истакнуваме дека сме лидери во земјоделското осигурување помеѓу брокерските друштва и воопшто на цел осигурителен пазар.
video

Над шест милиони прегледи за еден ден, новиот спот на Nike со моќна порака

Фасцинантната и детална монтажа испрати силна порака до публиката - за обединувачката моќ на спортот во време кога епидемијата на коронавирус влијае на сите социјални сегменти, особено спортот.

Европски земји коишто продаваат државјанство

Американскиот магазин Forbes направи истражување  во кои европски земји може да се купи државјанство.

Сурово, но точно – Вака милијардер ја објаснува суштината на бизнисот

Една од неговите теории е дека суштината на бизнисот е константна војна. Без разлика колку оваа негова аналогија е точна, делува и сурово. Еве што О'Лири вели:

Неколку причини зошто да започнете свој бизнис

Размислувате ли за сопствен бизнис, но се плашите од финансиска неизвесност, одговорност и неуспех?