Почетна Ознаки „Фолксваген“

Ознака: „Фолксваген“

Најчитани

Hyperloop: Патување со капсула од Братислава до Будимпешта за само 10 минути

Патувањето од Братислава до Виена со оваа капсула ќе трае осум минути, а од Братислава до Будимпешта ќе се патува за околу 10 минути.

Почнува деветтиот Економски форум во грчкиот град Делфи

Под централен наслов „Големата транзиција“, во грчкиот планински град со античко значење Делфи, денеска започнува деветтиот Економски форум, на кој најавени се над 1.000...

Топ 10 најевтини дестинации за одмор: Дури три се во Европа

За многумина, цените и трошоците се еден од најважните фактори при планирањето на одмор. На истото место кафето може да чини од 1,5 до...

Богатите Американци земаат пасоши на други земји поради финансискиот ризик: Кои земји им се...

Според водечката адвокатска фирма Henley & Partners, богатите американски семејства сè повеќе аплицираат за второ државјанство како начин да го заштитат својот финансиски ризик. Богатите...

Колку чини „новата“ Лада Нива?

Транзицијата кон воена економија очигледно не влијаеше на најголемиот руски производител на автомобили, АвтоВАЗ. Тие  ја претставија новата верзија на еден од најиздржливите теренци...